Instrukcja

PODSTAWOWE ZASADY KONSERWACJI

Obudowy amortyzatorów i zbiorników są zabezpieczane antykorozyjnie. Przed zamontowaniem a także kilka razy do roku zwłaszcza w zimie zaleca się ich woskowanie używając wosku samochodowego.

Uwaga nie używać detergentów gdyż mogą one uszkodzić powłokę antykorozyjną.

Każdorazowo kiedy amortyzator jest w pełni skompresowany, trzpień amortyzatora jest oczyszczany za pomocą zgarniacza umieszczonego w obudowie. Ponieważ w większości seryjnych samochodów amortyzator jest rzadko w pełni skompresowany na dolnej części trzpienia osadzają się zabrudzenia, które sprzyjają korozji a  brud powoduje uszkodzenia uszczelnień amortyzatora. Aby zapobiec temu problemowi zaleca się jak najczęstsze czyszczenie trzpienia amortyzatora z powstających zabrudzeń. Uszczelnienia są zaprojektowane tak aby wytrzymywać ciągłą temperaturę pracy do 90 stopni Celsjusza. W przypadku złego doboru amortyzatorów lub ich złych ustawień może dojść do ich uszkodzenia wskutek przegrzania. Dostępne są na zamówienie pakiety uszczelnień pracujące w temperaturach do 170 stopni Celsjusza.

CIŚNIENIE GAZU W ZBIORNIKACH

WAŻNE! Wszystkie amortyzatory SX RACING napełniane są azotem. Azot nie wchłania wilgoci i nie rozszerza się pod wpływem wzrostu temperatury tak jak powietrze.  Napełnianie amortyzatorów powietrzem doprowadza do  ich wewnętrznej korozji.

Wszystkie amortyzatory producent przekazuje zamawiającemu z odpowiednim ciśnieniem  azotu, które wynosi  13.8 bar.  Ciśnienie to powoduje kompresję oleju i zapobiega jego spienieniu. Zmiana ciśnienia nie zmienia współczynnika tłumienia lecz tylko w małym stopniu wartość stałej sprężyny. Dopuszczalny jest zakres regulacji w zakresie +/- 3.5 bar! Zmiany ciśnienia powyżej podanego zakresu mogą doprowadzić do uszkodzenia amortyzatora lub jego niewłaściwej pracy. Zmiana ustawień powinna być dokonana poprzez zmianę sprężyn lub zmianę siły tłumienia w amortyzatorze.

SERWIS I PRZEGLĄDY

W aplikacjach nie rajdowych amortyzatory powinny działać poprawnie przez kilka lat. Zaleca się jednak sprawdzanie ciśnienia, czyszczenie obudowy oraz trzpienia kilka razy w roku zwłaszcza w zimie.

W aplikacjach rajdowych wymagany jest serwis co każdy rajd !

W okresie rękojmi wymagany jest przegląd u producenta po każdym rozpoczętym rajdzie.

Kategoria: .
Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/freeski/public_html/domains/sxracing.com/public_html/wp-content/themes/autoimage/woocommerce/single-product/meta.php on line 28

Related Products

  • Specjalne

  • SX 70 90 BYPASS

  • Montaż

  • SX 60 PROGRESSIVE

  • Quads FIM

  • SX 70 90