SX Engineering

PRODUKCJA

Wykonujemy kompletne projekty samochodów rajdowych cross country na zamówienie. Kompletny projekt samochodu zakłada szkice koncepcyjne, kompletny projekt 3D oraz dokumentacje techniczną w wersji papierowej i bryły na maszyny CNC. Tym sposobem zostaną wykonane wszystkie elementy nadwozia jak również pozostałe podzespoły samochodu. Budowa samochodu odbywa się samodzielnie albo jest realizowana przy naszej współpracy przez naszego Partnera STAR MOTO RACING. Doświadczenie zdobyte wspólnie w rajdach i na treningach z jednymi z najlepszych kierowców w Europe oraz odnoszone w rajdach skromne sukcesy powodują że zbieramy ogromne doświadczenie odnośnie dynamiki samochodu podczas rajdów. Nabytą w ten sposób wiedzę wykorzystujemy przy realizacji kolejnych projektów. Nie zwlekaj skontaktuj się z nami już dziś…Następny projekt to STAR MOTO mini Porsche Macan w specyfikacji FIA T1. Pracujemy nad naszym nowym pomysłem na tańsze ściganie , mieliśmy wiele zapytań o Chevroleta S10 ale niestety koszty zbudowania samochodu w pełni Dakarowej specyfikacji są na tyle wysokie że narodził się pomysł na zbudowanie czegoś tańszego ale na tyle szybkiego żeby można było nawiązać równorzędną rywalizację z europejską czołówką w rajdach Cross Country. Nowy projekt to kompletnie nowy samochód na ramoklatce z niezależnym zawieszeniem przód i tył zbudowany zgodnie z wszystkimi wymogami FIA T1 CC . Będzie to alternatywa do relatywnie tańszego się ścigania w rajdach typu Baja.Projekt zakłada możliwości użycia dwóch typów jednostek napędowych w zależności od preferencji potencjalnych zainteresowanych czyli Diesel oraz silnik wolnossący benzynowy.

PRODUKCJA

   

Kompletne projekty i wykonanie ramoklatek homologowanych przez FIA do rajdów cross country. Wykonujemy projekty pod konkretny model wybranego samochodu, oraz przedstawiamy obliczenia wytrzymałościowe konstrukcji zgodnie z wytycznymi FIA, na podstawie których później mogą one otrzymać certyfikat homologacyjny klatki bezpieczeństwa narodowej organizacji ASN co jest niezbędne do otrzymania złotego paszportu FIA i udziału samochodu w rajdach cross country FIA na całym świecie.

PRODUKCJA

  

Projektujemy, obliczamy i zlecamy wykonanie wszystkich części mechanicznych napędu i zawieszenia do samochodów rajdowych w najlepszych fabrykach na świecie. Jakością naszych produktów staramy się dorównywać podzespołom używanym w najlepszych światowych teamach. Nasze produkty takie jak dyfry napędowe, półosie napędowe, wały, przeguby, wahacze, sworznie, połączenia przegubowe, przekładnie kierownicze spełniają światowe standardy i są używane z powodzeniem przez nasz team. Staramy się nasza myślą techniczną wyjść ponad standard adaptacji części do samochodów rajdowych z maszyn budowlanych co musi być wyeliminowane w profesjonalnym motosporcie, pozostawiamy ten przywilej amatorom.Nasza oferta skierowana jest  tylko do klientów, którzy maja ambicje udziału w rajdach FIA w Polsce,  Europie i na świecie aby osiągać w nich jak najlepsze wyniki w swoich konkurencjach.Naszym celem jest takie projektowanie części i podzespołów aby swoją wytrzymałością przewyższały dostępne części na rynku części do motosportu ale ich ceny produkcji nie przekraczały cen części, które można kupić u autoryzowanych dealerów samochodów terenowych.  Pracujemy nad projektem sekwencyjnej skrzyni biegów do samochodu z napędem na cztery koła z mechanizmem różnicowym międzyosiowym o ograniczonym poślizgu, która zostanie poddana testom w najnowszym projekcie STAR MOTO RACING.